Pobyt na Maledivách

Posted by:  :  Category: Cestování

Říká se, že pláže na Maledivách patří k těm nejkrásnějším na světě. Jaké jsou ale maledivské ostrovy? Většina maledivských ostrovů není delší než 2 kilometry, takže je v klidu přejdete pěšky. Nejdelším ostrovem je Hithadhoo, který měří 8 kilometrů.

Jako nejmalebnější maledivský ostrov je označován Kandooma. Jeho rozloha je pouhých 500 x 400 m a leží na atolu Jižní Malé. Oblíbený je zejména u potápěčů díky podmořským jeskyním Kandooma Caves nebo blízké oblasti Guraidhoo Kandu, která je označována za nejlepší místo pro potápění.

Pamatujete si ještě, na jakém ostrově ztroskotal a žil Robinson Crusoe? Tak přesně takový ostrov vám bude připomínat Cocoa. Tento ostrov je schopen ubytovat pouhých 16 turistů ve dvoulůžkových bungalovech, ale i on je vyhledávaným místem potápěčů, milovníků šnorchlování a hlavně příznivců klidné dovolené.

Ostrov Ihuru je známý nejkrásnějšími plážemi na Maledivách. Azurově křišťálová voda, pláže pokryté bělostným pískem a přátelská obsluha v hotelovém resortu dělá z Ihuru ráj na zemi. K tomu všemu zde najdete také nejkrásnější korálové zahrady a 35 potápěčských lokalit.

Kudarah je další z nejznámějších a nejoblíbenějším maledivských ostrovů. Najdete ho na Jižním Ari atolu a je proslulý bujnou vegetací. Blízko břehu se nalézá korálový útes, který využívají hlavně milovníci šnorchlování. Dalším lákadlem ostrova jsou pláže vybaveny volejbalovým hřištěm a tenisovými kurty, takže pokud zrovna přemýšlíte o relaxaci na souši, vydejte se na ostrov Kudarah. Navíc na Maledivách si můžete být jisti, že těmto aktivitám bude přát i počasí.

Další informace o Maledivských ostrovech najdete na www.maledivy-web.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.