Obytná auta vs. karavany

Posted by:  :  Category: Cestování

Jak se blíží letní období, které máme spojené se sluníčkem a především pak s volnými dny, začíná nejeden z nás řešit, kam a jakou formou se vydat na dovolenou, zda letecky, autobusem, nebo vlastním autem, kdy je možné si zakoupit obytná auta, či karavany. Jak obytná auta, tak karavany Vám mohou nabídnout poměrně luxusní komfort z cestování. Ovšem, jak obytná auta, tak karavany, mají svá konkrétní specifika, podle kterých se můžete rozhodnout, zda upřednostníte samotný karavan, či Váš zájem soustředíte na obytná auta.

Obytná auta, karavany pro nezávislé cestování

Obytná auta i karavany mají jednu z neocenitelných výhod, kterou je nezávislé cestování. Nechcete-li být závislými časově, prostorově, a navíc si chcete dopřát soukromí již během cestování, pak zcela jasně Vás obytná auta a karavany v těchto směrech nezklamou. Jak je to však s otázkou rychlosti cestování? Chcete-li být na kýženém místě dříve, pak spíše zvolte obytné vozy. Karavan totiž disponuje omezenou maximální rychlostí. Verdikt rozhodnutí zda obytná auta, či karavany, promyslete podle toho, zda budete podnikat kratší, či delší výlety, no a samozřejmě, také podle toho, zda je pro Vás čas úhlavní nepřítel, či nikoliv.
Karavany – možnost odpojení a využití čistě jen samotného vozu
Obytná auta a karavany, které si můžete pořídit u spolehlivého prodejce Kobras, si rozhodně nespletete. Jejich stěžejní rozdíl totiž spočívá v ne/možnosti samostatného využití vozu. Karavany nabízí tzv. 2 v 1. Karavan, se kterým dojedete na místo určení, můžete následně odpojit, a s autem pak podnikáte poznávací výlety po okolí. Karavan vám tedy svým způsobem nabízí větší flexibilitu, nehledě na menší spotřebu pohonných hmot. Je tu samozřejmě otázka bezpečí, kdy zatímco budete mimo karavan, může se k němu přiblížit někdo, kdo by se rád podíval, co za vybavení karavan ukrývá.

Karavany vyžadující zkušený grif v řízení

Karavany, tím, že se připojují k autu, obdobně, jako vozík, vyžadují specifické zkušenosti v řízení. Zvládnout malý přípojný vozík, vytočit se s ním, zacouvat, je pro nejednoho řidiče oříškem, natož pak to samé provést, když máte za sebou mnohem delší, větší a těžší karavan. Samozřejmě, máte-li cit pro řízení, trpělivost, pak není nemožné se naučit ovládat karavan.

Obytná auta pro častější cestování

Co do četnosti využívání, jsou karavany spíše volené při dovolených pořádaných jednou, dvakrát za rok. Obytná auta, díky svým možnostem a nabízeným komfortem, jsou naopak volena pro častější cestování. Obytná auta Vám nabídnou větší míru pohodlí, které se blíží domácímu prostředí. I když budete na cestách, pak není důvodu, abyste se museli uskromňovat. Obytná auta nabízená firmou Kobras, Vám mohou být prakticky druhým domovem na cestách, sice poněkud stísněným, přesto mnohem luxusnějším, než, kdybyste například zvolili ubytování pod stanem, a co si budeme povídat, častokráte také v některém z hotelu, či penzionu. Ať už zvolíte pro Vaše dobrodružné a romantické cesty obytná auta, či karavany, budete vědět „do čeho jdete“. Nebudete nemile překvapeni, až přijedete na cílové místo. Vy sami si totiž určíte, jaký komfort budete chtít, a takový Vás také bude čekat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.