Navštivte Egypt, ráj potápění a kulturních památek

Posted by:  :  Category: Cestování

Severní Afrika je mezi Evropany velmi oblíbeným místem k dovolené. Láká je sem zejména velmi teplé klima, které umožňuje koupání prakticky po celý rok a také četné kulturní památky, které stojí rozhodně za vidění. Bezesporu nejzajímavější kulturní klenoty naleznete v Egyptě, konkrétně v Gíze a v Údolí králů, kde se nacházejí hrobky slavných egyptských faraonů a jejich královen. Po tisíce let fascinovaly egyptské pyramidy svět a i dnes nad nimi nepřestáváme žasnout. Také proto patří mezi sedm divů světa, spolu s dalšími monumenty, jako je například socha Dia v Olmypii, maják na Faru, chrám bohyně Artemis v Efesu a dalšími.

Potápění v Egyptě

Kromě unikátních památek nabízí Egypt také krásné pobřežní oblasti, které disponují celou řadou kvalitních turistických letovisek. Mnohá z nich fungují již desítky let, jiná jsou poměrně mladá. Mezi nejstarší egyptská letoviska patří Hurghada, která je současně také jedním z nejvyhledávanějších středisek. V minulosti byla Hurghada velkým lákadlem díky svým korálovým útesům. Na ty ovšem negativně dolehl vliv intenzivního turistického ruchu a v současné době již nedosahují takové krásy, jako v minulosti.

Pokud vás láká právě potápění mezi korály, pak můžete vyzkoušet některé z menších, případně mladších letovisek, která si stále uchovávají své kouzlo a korály jdou zde ještě nedotčené. Mezi taková střediska patří například Sharm El Sheikh nacházející se na Sinajském poloostrově, Makadi Bay a Safaga. Potápění v těchto lokalitách je opravdu nezapomenutelným zážitkem! Rudé moře je velmi bohaté na živiny, díky čemuž zde žije velké množství ryb a mořských živočichů, včetně korálů, které vytvářejí nádherné podmořské scenérie. Navíc je zde vynikající viditelnost, takže můžete pozorovat podmořský svět i při pouhém šnorchlování, které je ideální například pro rodiny s dětmi. Chcete-li si vyzkoušet potápění nebo šnorchlování v Egyptě na vlastní kůži, pak si nenechte ujít aktuální zájezdy do Egypta, které naleznete na webu CA NewTravel.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.