Lyžování v Itálii

Posted by:  :  Category: Cestování

Italské Alpy mají jednu nezaměnitelnou výhodu. Na jejich území leží zhruba polovina Jižních Alp včetně nejvyšších vrcholů a k tomu jim geografická poloha do vínku přidělila plus, na které všechny ostatní Alpy nedosáhnou. Leží na jižních svazích, a tedy jsou povětšinou zality sluncem. I kdybyste zde jeli úplně naslepo, nemusíte mít strach. Italské Alpy jsou přímo napěchované středisky a areály, restauracemi a hotely, které lákají turisty jak na dobré jídlo, wellness, tak na přístupnost a ceny. Navíc jaké kouzlo má to, že dole lidi chodí po plážích kolem moře a hned nad hlavami jim lyžaři, klidně jen v tričkách, lyžují. Lehněte si do jednoho z lehátek, dejte si svůj oblíbený drink a nechte se opalovat italským sluncem.

Val di Fiemme

Val di Fiemme, v Italských Dolomitech, je mezi Čechy velmi oblíbené středisko a správci skiareálu to musí dobře vědět. Není výjimkou naleznout zde jídelníček, informační tabule čí nápisy v půjčovnách v češtině a sem tam se setkáte i s pokusem komunikace v naší mateřštině. Na jeden skipas můžete lyžovat hned v pěti areálech, což jistě udělá radost všem, kdo mají problém vydržet na jednom místě a chtějí poznávat víc. Areál je obrovský, takže i přes popularitu zdejšího místa, zejí sjezdovky prázdnotou i v sezóně. Navíc se zde protíná a prolíná mnoho běžkařských tras a místo je vhodné i pro rodiny s dětmi. Snad jedinou nevýhodou je vzdálenost, která je větší, než kdybyste se vydali do Rakouska.

Paganella

I když většina lyžařů hledá především střediska s přídomkem nejvyšší, největší atd., někteří z vás se na takovém místě mohou cítit poněkud zle a ztraceně. Zato v lyžařském středisku Pagnella, které má deklarovaných jen na 50km sjezdovek, se opravdu nemusíte bát, že se ztratíte. Je sice na Alpské poměry menší, ale i tak vyhovuje všem požadavkům náročného lyžaře. Nejpočetnější jsou zde červené sjezdovky, ale naleznete i černé a rodiny s dětmi ocení zejména síť modrých sjezdovek při vrcholu.

7Večer můžete vyrazit na běžky po jednom ze dvou, až do devíti večera osvětlených, okruhů. Trento, je malé, historické městečko, které rozhodně stojí za návštěvu. Některý den, když vám zbyde čas nebo si jen budete chtít udělat od lyžování pauzu, zajeďte do tohoto města a udělejte si procházku jeho ulicemi, pokochejte se památkami či stravte příjemný večer v některé z restaurací. Itálie už dávno není jen zemí moře a pláží. Vychutnejte si letos dovolenou v Italských Alpách! Lyžování v Itálii je vhodné pro zkušené lyžaře, ale z široké nabídky sjezdovek si vyberou i začátečníci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.