Eurovíkend v Paříži

Posted by:  :  Category: Cestování

Paříž, hlavní město Francie, má kolem dvou miliónů obyvatel. Celá pařížská aglomerace ale pak přes deset miliónů. Orientace v této metropoli je snadná. Dělí se do dvaceti městských obvodů, které jsou uspořádány do „šneka“, přičemž jednička je v samém centru a čím vyšší číslo, tím dále od centra Paříže budete. Protéká jí řeka Seina.

Paříž je v dnešní době ražena mezi nejvýznamnější politické, administrativní a kulturní centrum. A pokud se vám naskytne možnost Paříž navštívit, měli byste této šance využít. Tato metropole je jedna z nejoblíbenějších míst především pro tzv. eurovíkendy nebo klasické poznávací zájezdy. A právě tento typ pobytu vám umožní poznat všechny její krásy.

Mezi hlavní památky, na které byste neměli během vašeho poznávacího zájezdu zapomenout a které budete mít vypsané ve vašem harmonogramu, bude určitě patřit Eiffelova věž, kterou nemá cenu ani k její známosti popisovat. Otevírací doba je 9 do 18 hodin a výšlap vás bude stát do nejvyššího třetího patra kolem 7 Euro.

V noci byste se měli zajet podívat na Vítězný oblouk, který je ve tmě krásně nasvícen. Za vidění dále stojí nejznámější Pařížská duchovní stavba Notre Dame, obrazárna plná uměleckých děl Louvre, kde můžete vidět i Mona Lisu. Dále byste své poznávání měli směřovat k basilice Soucre Coeur anebo navštívit nejznámější Pařížský kabaret Moulin Rouge.

Výhodou poznávacího zájezdu je, že můžete opravdu říci, že jste viděli vše důležité z Paříže a město alespoň trochu poznali. Po celou dobu vás bude provázet zkušený průvodce, který se bude snažit vás sdělit všechny důležité informace.

A jakou dopravu zvolit? Je jen na vás, jestli zvolíte leteckou či autobusovou dopravu. Obě mají své výhody a nevýhody. Letecká doprava je samozřejmě pohodlnější a rychlejší (40 minut letu z Prahy), ale cena letenek se pohybuje kolem 4 000,-. Autobus je asi používán častěji, vzhledem k jeho nízkým cenám. Zpáteční jízdenku pořídíte již za 2.000,-, ale musíte se připravit na 12 hodin v autobuse.

Ať už zvolíte jakoukoli dopravu, poznávací zájezd do Paříže, města lásky, si určitě užijete.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.