Emirát Sharjah

Posted by:  :  Category: Cestování

Sharjah je třetím největším emirátem Spojených arabských emirátů. V poslední době začíná být oblíbeným místem dovolené, i když jde nejkonzervativnější ze všech emirátů. Přísně se dbá na dostatečné oblečení a neodhalování ničeho, co je zde zakázané. Výjimku nemají ani turisté.

V hotelových resortech není nutné tak striktní dodržování těchto pravidel, ale mimo ně to neriskujte. Pláže Sharjahu jsou krásné a hlavní město bylo dokonce zapsáno na seznam UNESCO jako kulturní centrum celého arabského světa. Z historických památek jsou tu různé mešity a pokud se chcete ponořit do dějin Sharjahu, vydejte se na expozici o dynastii, která zde vládne, do pevnosti Al-Hisn.

Počasí přeje dovolené po celý rok. V letních měsících se rtuť teploměru šplhá až k 40 stupňům, zato v zimě je zde příjemných 25 stupňů. To je také čas, kdy zde tráví dovolenou nejvíce turistů. Pokud vás nebaví jen lenošení na pláži, navštivte Modrý souk. Jedná se o tradiční arabské tržiště, kde můžete nakoupit téměř všechno.

Dovolená v Sarjahu je pro ty návštěvníky, kteří si rádi zaplatí za luxusní ubytování a služby. Zájezdy do této části Arabského poloostrova nabízejí také některé německé cestovky. Zkuste se podívat, jakou aktuální nabídku mají, a vydejte se do tohoto islámského světa okusit jiný styl života.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.