Do Chorvatska za zábavou i odpočinkem

Posted by:  :  Category: Cestování

Po náročné práci, každodenních povinnostech, starostech či stresu si chceme pořádně odpočinout. Svou dovolenou vybíráme často i měsíce dopředu proto, aby splňovala veškeré naše požadavky. Klid, odpočinek pro relaxaci, kultura, vyžití a zábava pro děti, návštěva míst, ke kterým máme citový vztah, nebo poznání nových. Slevy na pobyty u moře nám navíc umožňují ušetřit dlouho střádané finance a užít si naplno celou dovolenou.

Chorvatsko, destinace, ve které už snad každý z nás na dovolené byl, je stále velmi navštěvovaným a žádaným místem. Hornatá země, krásné čisté moře, která nabízí mnoho turistických možností, vodní sporty, levné ubytování pro celou rodinu, zábavní parky a skluzavky pro děti, krásná příroda, teplé večery strávené u večeře a vína či rakije při cvrkotu cikád. Dovolená v Chorvatsku je vhodná jak pro celé rodiny s dětmi, tak pro čas strávený s přáteli či romantiku s drahou polovičkou. Nenechte si ujít slevy na zájezdy k moři a užijte si skvělé léto!

Památky a kultura Chorvatska

Proslulé chorvatské tance, hudba i jídlo lákají mnohé z nás. Navštívit můžeme také některé ze známých a historických míst. Mezi nejnavštěvovanější památky patří Dioklecův palác, který patří mezi nejstarší antické památky. Zbytky paláce tvoří hradby centra Splitu. Mezi další místo, které patří k známým památkám je historické město Trogir. Trogir vznikal už ve 3. století před naším letopočtem, kdy byl založen Řeky. Historické jádro tvoří tři části, věž svatého Marka, katedrála svatého Vavřince a Mořská a Pevninská brána.

Dalším zajímavým místem je Dubrovník, který patří mezi přístavní město. Symbolem Dubrovníku jsou hradby, které pocházejí z 10 století. Na některých místech dosahují hradby až výšky 25 metrů, celková délka je 1940 metrů. Centrum města skrývá mnoho historicky cenných staveb, patří mezi ně Dominikánský klášter, Knížecí palác, Katedrální klenotnice, palác Sponza a socha svatého Blažeje, který je symbolem a patronem Dubrovníku. Na náměstí je také symbolem velká Onofriova fontána. V roce 1979 bylo město oficiálně zapsáno do seznamu památek UNESCO.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.