Tepelná čerpadla Fujitsu

Posted by:  :  Category: Bydlení

Ostravská firma Arktis Servis se již od roku 1990 zabývá instalací tepelných čerpadel, konkrétně značky Fujitsu. Tepelná čerpadla vzduch-voda Fujitsu se skládají ze dvou částí – venkovní a vnitřní jednotky.

Venkovní jednotka používá nejnovější technologii získávání energie z venkovního vzduchu – invertní technologie ve spojení se sofistikovaným procesorovým řízením RFM. Srdcem přístroje je vysoce účinný kompresor – v závislosti na modelu jednotky buď typ scroll nebo Twin Rotary – speciálně konstruovaný pro široký rozsah pracovních otáček. Přesné řízení chladicího okruhu poskytuje elektronický expanzní ventil (EEV). Výkon výměníku vzduchu je řízen elektronicky ventilátorem. Elektronický řídící panel s procesorem RISK optimalizuje provoz systému v celém rozsahu venkovních teplot. Elektronika rovněž zajišťuje automatické odmrazování výměníku tepla a řadu dalších pomocných funkcí (např. plynulý start kompresoru, různé bezpečnostní prodlevy, ochranné funkce, atd.) a poskytuje diagnostiku jednotky v případě poruchy.

Vnitřní jednotka je v kompaktní nástěnné podobě. Díky velmi nízké hlučnosti a malým rozměrům ji lze umístěn prakticky kdekoli v budově, včetně obydlených místností. Jednotka obsahuje hydraulický okruh s tepelným deskovým výměníkem z nerez oceli, oběhové čerpadlo a filtr a obvody pro napájení a kontrolní systém pro tepelná čerpadla. Přední jednotka obsahuje ovládací panel řídícího systému s velkým displejem. Ostravská firma Arktis Servis je připravena dodat tepelná čerpadla na zakázku do všech typů objektů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.