Nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S

Posted by:  :  Category: Bydlení

Cenově výhodné tepelné čerpadlo vzduch/voda ve splitovém provedení

Nízké investiční náklady, efektivita a jednoduchá montáž – tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-S je atraktivním řešením pro využití tepla ze vzduchu a země v rodinných domech. Ať už se jedná o rekonstrukce nebo novostavby, Vitocal 200-A se výborně hodí pro obě použití. 

Ve stávajících zařízeních zajišťuje Vitocal 200-S úsporné základní dodávky tepla, přičemž technologie šetří ovzduší. Dodává navíc výstupní teploty až 55 °C. Stávající plynový nebo olejový kotel musí ještě za velmi chladných zimních dnů pokrývat špičky potřeby tepla. 

V provedení pro novostavbu se Vitocal 200-S může používat jako výhradní zdroj tepla pro vytápění obytných místností a k ohřevu pitné vody. Díky možnosti reverzibilního provozu se dá za horkých letních dnů využít i ke chlazení místností. Tepelné čerpadlo vzduch/voda zajišťuje po celý rok příjemné teploty. 

Tepelné čerpadlo ve splitovém provedení se skládá v venkovní a vnitřní jednotky, které jsou vzájemně spojeny přes vedení chladiva. Kompresor řízený podle otáček ve venkovní jednotce zaručuje u čerpadla Vitocal 200-S vysokou hodnotu COP až 4,6 ((A7 °C/W35 °C podle EN 14511) a vysoká roční pracovní čísla. To chrání životní prostředí a umožňuje nízké provozní náklady.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.