Odklad daňového přiznání

Posted by:  :  Category: Business

Odklad daňového přiznání
Každoroční blížící se konec roku, respektive přelom roku je pro řadu podnikajících subjektů ve znamenání povinností v oblasti účetnictví, které mají vůči státu. Termín splatnosti daně je dán zákonem, ovšem je možné požádat o odklad daně, kdy se přesně jedná o odklad daňového přiznání pro právnické osoby, nebo odklad daňového přiznání pro fyzické osoby.

Odklad daně a jeho výhody
Odklad daně je poměrně hodně využívaný díky značným výhodám, které odklad daňového přiznání přináší. Proč by Vás měl odklad daně zajímat? Odklad daně Vám přinese možnost využít odklad daňového přiznání až o tři měsíce, oproti standardnímu termínu. V praxi to znamená, že odklad daně Vám přinese k dobru posunutí zaplacení daně z příjmů o zmiňované tři měsíce. S tím souvisí i odklad placení záloh, kdy schválený odklad daně se bude dotýkat nových záloh na daň s odkladem až šesti měsíců a nových záloh na zdravotní a sociální pojištění s odkladem až tří měsíců.
Odklad daně v součinnosti se službou zpracování účetnictví
Nevíte-li, jak na odklad daně, kde o něj zažádat, co vše odklad daně obnáší, jak odklad daňového přiznání funguje, zda jako fyzická, či právnická osoba máte nárok na odklad daně apod., pak se již začátku obraťte na externí firmu, která se specializuje na odklad daně. Vámi vybraná firma, nejenže Vám zařídí odklad daně, ale také se s ní můžete dohodnout na další provázané službě, kterou je účetnictví, ať už se bude jednat o kompletní zpracování účetnictví, nebo kontrolu účetnictví, přípravu podkladů pro zpracování účetnictví aj. Firma, která se specializuje na odklad daně a účetnictví, pro Vás v každém ohledu může znamenat přidanou hodnotu.

Odklad daně – možnost zaplacení daně v pozdějším, než řádném termínu Daňovou povinnost je nutné splnit, ovšem odklad daně Vám nabízí posunutí termínu jednak pro podání daňového přiznání, s čím jde ruku v ruce také zaplacení daně. Pro odklad daně, respektive odložení daňové povinnosti o tři měsíce, můžete využít Vašich vlastních sil, kdy požádáte správce daně. Chcete-li však mít jistotu, že odklad daně a s ním veškeré navazující činnosti proběhnou správně, pak je vhodné oslovit daňového poradce, který Vám na základě plné moci odklad daně zařídí, a nejen to. Dostane se Vám uceleného balíčku služeb se zárukou a plnou zodpovědností. Objednávat odklad daně můžete osobně, emailem, telefonicky nebo na internetu.  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.